Rekomendacijos

COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas, atsižvelgdamas į tebesitęsiančią valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės ir nepalankią epidemiologinę situaciją Kauno apskrityje, atkreipia mokinių ir jų tėvų dėmesį į sveikatos saugos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) priemonesKauno apskrities savivaldybių administracinių teritorijų ugdymo įstaigose, prasidedant 2020/2021 mokslo metams.

Rekomendacijos tėvams:

1. Draudžiama išleisti vaikus į mokyklą jeigu:
    1. 1. Jūsų vaikui pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
    2. 2.turėjo sąlytį su sergančiu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) asmeniu, ir jiems yra paskirta privaloma izoliacija;
    3. 3.kurie buvo išvykę į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktą šalį ir iš kurios sugrįžus privaloma 14 dienų izoliacija.
  2. Nepamirškite, kad mokinių lydėjimas į mokyklas yra ribojamas. Rekomenduojama atsisveikinti su palydėtu mokiniu prie įėjimo į mokyklą lauke.
  3. Į rugsėjo pirmosios šventę rekomenduojama mokinį atlydėti ne daugiau, kaip vienam asmeniui.
  4. Vadovaukitės ugdymo įstaigos vadovo nustatyta vidine tvarka ir nurodymais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso infekcijos) prevencija ugdymo įstaigoje.
  5. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų klasių mokiniams gali būti skiriami skirtingi įėjimai į mokyklos patalpas, skirtingas klasių/srautų grupavimassiekiant maksimaliai išvengti skirtingų amžiaus grupių/klasių kontakto tarpusavyje.
  6. Gali būti pakoreguotas mokyklos darbo, pamokų ar pertraukų laikas, tvarkaraščiai.
  7. Maitinimas neorganizuojamas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys mokiniai.
  8. Maksimaliai išnaudojamos galimybės pamokas, grupines veiklas organizuoti lauke, lauko klasėse.
  9. Esant poreikiui, bet kuriuo metu pamokos gali būti pradėtos organizuoti nuotoliniu būdu.
  10. Jeigu Jūsų vaikui ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), šie mokiniai kuo skubiau turi būti paimti iš ugdymo įstaigos, konsultuojamasi su karštąją koronaviruso linija 1808 arba susisiekiama su šeimos gydytoju.
  11. Aprūpinkite mokinįnosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis (toliau – kauke). Išmokykite teisingai naudoti šią priemonę:
  • kaukė turi dengti nosį ir burną;
  • negalima liesti kaukės išorinio paviršiaus arba palietus būtina nusiplauti rankas;
  • neviršyti vienkartinių kaukių dėvėjimo laiko.
  1. Kitos virusų plitimą ribojančios priemonės išlieka tokios pačios, kaip ir naudojantis viešuoju transportu, lankantis renginiuose, prekybos centruose ar kitose viešo susibūrimo vietose:
    1. dažnas rankų plovimas;
    2. nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfekantai;
    3. kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas;
    4. saugaus atstumo laikymasis arba kaukių dėvėjimas.

Rekomendacijos mokiniams:

1. Dažnai plaukite rankas skystu muilu.
  2. Nesant galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojami rankų dezinfektantai.
  3. Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite vienkartine nosine, rūbo skvernu arba alkūnės linkiu.
  4. Jeigu pamokų metu pasijutote blogai, nedelsiant informuokite mokytoją.
  5. Dėvėkite kaukes viešajame transporte, mokykliniame autobuse, prekybos centruose ir kitose viešojo susibūrimo vietose, o mokykloje - bendrose patalpose, kuriose vienu metu susitinkate su kitos klasės ar srauto mokiniais.
  6. Laikykitės saugaus 2 m. atstumo nuo kitų klasių/mokinių srauto.
  7. Išmokite pasisveikinti nesiliesdami prie kito asmens.